Shows & akce

Vlado Urlich World Music with andean flutes

V tomto projektu Vlado představuje magický zvuk queny a flétny siku a jejich kombinaci se západními nástroji jako je piano, kontrabas, kytara. Díky spojení různých stylů a rytmů je hudební jazyk, kterým k nám promlouvá, moderní. Jeho tvorba má peruánské a latinskoamerické kořeny. Též je obohacena o rytmy jako je waltz, huayno nebo landó a ovlivněna různými žánry, například popem, jazzem nebo world music.
Aktuální představení je přenesením desky „Los Cuentos del Camino“ na jeviště. Vlado nám na koncertě spolu se svými hudebníky dokazuje, jak světový zvuk mohou mít andské flétny, a to jak při hře svých vlastních skladeb, tak i při interpretaci slavných melodií z celého světa.

Vlado Urlich – flétnový recitál

Vlado také vystupuje jako sólista na quenu (andská flétna). Jeho bohatý repertoár zahrnuje jak peruánské a latinskoamerické rytmy, tak i klasickou a barokní hudbu. V jeho úpravě pro quenu můžete slyšet díla skladatelů jako jsou Telemann, Bach nebo Piazzolla.
Tento projekt má dva formáty:
1. Quena (andská flétna) s klavírem.
2. Quena (andská flétna) klavírem se smyčcovým kvartetem.

Přednášky a didaktické koncerty

Vlado se dlouhodobě věnuje pedagogické činnosti, má více než dvacetileté zkušenosti s výukou hry na quenu a další původní peruánské nástroje. Pořádá také didaktické koncerty a přednášky o peruánské hudbě, andských flétnách a jejich vývoji.
Obsah a tematika přednášek se odvíjí od složení publika (žáci základních a středních škol, univerzitní studenti, konzervatoristé nebo frekventanti hudebních škol). Tyto didaktické koncerty se vždy těšily širokému zájmu publika jak ve Španělsku, Německu, Dánsku tak i v České republice.